שיעור מחול עכשווי – AnatoMe

עמוד השדרה כמבנה מופלא – מאפשר ביטוי לשלושת תפקידיו: נשיאת משקל, תנועתיות, ובית למערכת העצבים המרכזית. הוא תומך בראש (אינטלקט) מכיל את הלב (רגש) ונטוע באגן (פיזיות/מיניות).
הוא מעביר אינפורמציה בין המח לגוף בין הגוף למח, ועל אף שאינו נראה כלפיי חוץ, הוא זה שנותן לנו את הביטוי והנוכחות הפיזית שלנו בעולם. כל המאפיינים הביולוגיים וההתנהגותיים שלנו טמונים בעמוד השדרה.

דרך חקירה והבנה של אפשרויות עמוד השדרה (ושאר הגוף שמחובר אליו), נתחבר לחווית הגוף המודע וכוחות הטבע הסובבים אותו. תוך שימוש בידע מאסכולות גוף שונות ובהשראת הדמיון האישי של כל רקדן – השיעור – דרך החימום, החקירה האנטומית והטכניקה המשולבת (ריליס, עבודת רצפה, מודרני, תנועה התפתחותית ) – מתהווה באופן אורגני לקומבינציות מרגשות ומאתגרות המשנות את החוויה והתפישה של הגוף והחלל.

(השיעור מיועד לרקדנים)

אלה בן-אהרון – כוריאוגרפית, מורה בכירה לפילאטיס.
בעלת תואר ראשון במחול והפקה מ California Institute of the Arts, ותואר שני בכוריאוגרפיה מ Jacksonville University.
אלה היתה אמנית אורחת ולימדה במרכזי מחול ואוניברסיטאות שונות בארה״ב ובארץ (האקדמיה למחול בירושלים, הסדנא להכשרת רקדנים בגעתון, הקבוצה, אוניברסיטת באר-שבע, עירוני א׳). היא חברה בעמותת הכוריאוגרפים, יוצרת ואוצרת; עבודותיה ועבודות הוידאו שלה עלו ברחבי העולם. אלה נהנית משיתופי פעולה רב-תחומיים ומשלבת בין עולם האמנות והיצירה לעולם החינוך והטיפול.

טעימה מעבודותיה: