16יונ2018

11:00 - 17:00

מיקום: דרך שלמה 46, תל אביב יפו

 

סדנת יום להרחבת טווח האפשרויות בקונטקט אימפרוויזציה

הרצון שלי ביצירת הסדנא- מעבדה הזו נובע מתוך השאיפה לקפוץ למים העמוקים ולראות איזה אפשרוית חדשות עולות כאשר משהים את הידע המוקדם שלנו על "מחול" ו"קונטקט" ומאפשרים לאינסטינקטים ולהגיון הסומאטי ללמד אותנו משהו שלא היינו יכולים לצפות מראש. אחת ההגדרות של קונטקט שמשכו את תשומת ליבי לאורך השנים הינה זו של "אמנות ספורט". האפשרות להיות מעוגן בחווית הגוף מבלי להתעלם ממרכיבים של רגש, סגנון אישי,אקספרסיביות, חוויית חיבור והאפשרות לחוות קשת רחבה של רגשות ותחושות: מפגיעות ורכות ועד לעוצמה וישירות בתוך הריקוד. בסדנא הזו נגביר את הווליום על האפשריות הפיזיות בתוך הריקוד ובו בעת נשכלל את רמת התקשורת שלנו כך שיתאפשר לנו לגעת דרך התרגול הפיזי במגוון רחב יותר של אפשרויות תנועה, חישה, וביטוי יצירתי דרך הגוף. על מנת לפתוח את הדלת אל מעבר למוכר נחקור שיתוף תנועה ומשקל עם כל הגוף כשלם כולל שימוש בסטרנום, עצמות הישיבה, טרוכנטור, אגן ועצמות הכסל, שימוש נבון בכפות הידיים, וכמו כן שימוש בעור ובפאשיה לצורך יצירת ריקודים מסקרנים, עם אפשרויות אין סופיות אשר באות לידי ביטוי באופן ספונטני ועם קשב וכבוד להתאמה לעצמינו ולפרטנר איתו אנו חולקים את הריקוד.

 

רמת הסדנא: בעלי נסיון קודם

לסדנא הזו אני מזמין מתרגלים אשר כבר יש להם נסיון אשר מאפשר נקודת פתיחה אשר נבנית על ידע ותרגול קודם.

הסדנא מיועדת לרקדנים, מוברים, מורים לתנועה מכל הסוגים ומתרגלים בעלי נסיון אשר מרגישים בטחון במיומנות של לתת ולקבל משקל,ביכולת להתרכך אל תוך הרצפה מנפילה, והיכולת להיות בתרגול/חקירת תנועה אישי ללא קשר לפרטנר.

 

חלק מהנושאים שנעסוק/נשחק/נחקור בהם ודרכם:

*איך להציע שלד תומך בתוך ריקוד בצורה כזו אשר מעודדת גם תקשורת וגם המשכיות.

*מרענני טכניקת קונטקט קלאסיים להבנת עומק של ה"ספורט"

*מציאת נתיבי גישה חדשים לליפטים והזמנות באופן אורגני לגוף מבלי "לגרום" לזה לקרות

*יצירת מרחב כמו מעבדה ליצירת משא ומתן גופני מרענן בשימוש הגוף כשלם, יחד עם אינטגרציה של שימוש בתקשורת ורבלית.

*שיח על ההתפתחות האבלוציונית של קונטקט אימפרוויצזיה בתוך ההקשר המחולי והחברתי/ פוליטי/ מהפכני אשר ממשיך להשתנות ולהתעצב.

*פיתוח מודעות לאיכויות שונות של מגע

* יצירת חשיבה/ חומרים חדשים לפיתוח ושכלול התרגול האישי שלנו והחשיבה היצירתית אמנותית שלנו בתנועה.

 

קצת עלי טל שיבי:​ אני רואה בתרגול קונטקט אימפרוויציה את ה"בית התנועתי" שלי. כלי לחיים יצריתיים ויצירת מפגש אנושי משמעותי. מרתק אותי להיות בשיח עם האפשרויות האין-סופיות של הגוף ככלי אקספרסבי. ​​בעשור האחרון אני מתנסה, משחק, עובד​ ​וחוקר ​ב​תנועה ועם תנועה: כרקדן,מורה,יוצר ומטפל במגע.​(שיאצו וואטסו) אני ​שמח לחלוק את הסקרנות שלי למחול,תנועה ויצירה דרך הכלי של קונטקט אימפרוויזציה. בעשור האחרון אני מלמד אימפרוויזציה וקונטקט בארץ ובחו"ל דרך סדנאות עומק וקורסים,​ ​ומתרגל תנועה ואלתור כאמנות חיים.

 

עלות:
בהרשמה מוקדמת עד ה 11.6 - 140 ש"ח.
מחיר מלא - 180 ש"ח.

*ניתן לבטל את ההרשמה עד 72 שעות לפני הסדנה

 

להרשמה: 03-5188998

חזור לרשימת האירועים..