01ספט2018

11:30 - 16:30

מיקום: דרך שלמה 46, תל אביב יפו


טל שיבי חוזר אלינו לעוד סדנת עומק בקונטקט ואימפרוביזציה.
חלק מהנושאים שנעסוק/נשחק/נחקור וניגע בהם ודרכם:

*איך לייצר ריקודים עם משמעות, טכניקה, דינאמיות, מנוחה ודמיון?

*פיתוח מודעות לאיכויות שונות של מגע, והרחבת טווח האפשרויות שהריקוד מציע לנו בהקשר של פיתוח התקשורת יחד עם שימוש בכל הגוף באופן מכבד ומיומן ( סטרנום, טרוכנטור ועצמות ירך, אגן, עצמות ישיבה, גב כף היד, ושימוש חכם בכפות הידיים.

*הבנת עומק בין הקשר של הדמיון ומשקל הגוף, איך "נותנים משקל" ואיך משתמשים בקרקע "לקבל" משקל?

*שיח על ההתפתחות האבלוציונית של קונטקט אימפרוויצזיה בתוך ההקשר המחולי והחברתי/ פוליטי/ מהפכני אשר ממשיך להשתנות ולהתעצב.


* יצירת חשיבה/ חומרים חדשים לפיתוח ושכלול התרגול האישי שלנו והחשיבה היצירתית אמנותית שלנו בתנועה.

 

קצת עלי:​ אני רואה בתרגול קונטקט אימפרוויציה את ה"בית התנועתי" שלי. כלי לחיים יצריתיים ויצירת מפגש אנושי משמעותי. מרתק אותי להיות בשיח עם האפשרויות האין-סופיות של הגוף ככלי אקספרסבי. ​​בעשור האחרון אני מתנסה, משחק, עובד​ ​וחוקר ​ב​תנועה ועם תנועה: כרקדן,מורה,יוצר ומטפל במגע.​(שיאצו וואטסו) אני ​שמח לחלוק את הסקרנות שלי למחול,תנועה ויצירה דרך הכלי של קונטקט אימפרוויזציה. בעשור האחרון אני מלמד אימפרוויזציה וקונטקט בארץ ובחו"ל דרך סדנאות עומק וקורסים,​ ​ומתרגל תנועה ואלתור כאמנות חיים.

הרצון שלי ביצירת הסדנא הזו נובע מתוך השאיפה לקפוץ למים העמוקים ולראות איזה אפשרוית חדשות עולות כאשר משהים את הידע המוקדם שלנו על "מחול" ו"קונטקט" ומאפשרים לאינסטינקטים ולהגיון הסומאטי ללמד אותנו משהו שלא היינו יכולים לצפות מראש. קונטקט הינו ריקוד רבגוני ורב שכבות כאשר אחד המרכיבים הנסתרים שיש לחדד הינו התקשורת אשר מועברת בדרכים מעודנות וגם ישירות דרך הריקוד המשותף ודרך המגע. בסדנא הזו נגביר את התקשורת הפיזית וגם הבין אישית על מנת לאפשר ריקודים מספקים עם קשת רחבה של איכויות, מהקשבה מעודנת ושקטה ועד לריקודים דינאמיים ופרועים.


אחת ההגדרות של קונטקט שמשכו את תשומת ליבי לאורך השנים הינה זו של "אמנות ספורט". האפשרות להיות מעוגן בחווית הגוף מבלי להתעלם ממרכיבים של רגש, סגנון אישי,אקספרסיביות, חוויית חיבור והאפשרות לחוות קשת רחבה של רגשות ותחושות: מפגיעות , הקשבה ורכות ועד לעוצמה וישירות בתוך הריקוד. בסדנא הזו נגביר את הווליום על האפשריות הפיזיות בתוך הריקוד ובו בעת נשכלל את רמת התקשורת שלנו כך שיתאפשר לנו לגעת דרך התרגול הפיזי במגוון רחב יותר של אפשרויות תנועה, חישה, וביטוי יצירתי דרך הגוף. על מנת לפתוח את הדלת אל מעבר למוכר נחקור שיתוף תנועה ומשקל עם כל הגוף כשלם כולל שימוש בסטרנום, עצמות הישיבה, טרוכנטור, אגן ועצמות הכסל, שימוש נבון בכפות הידיים, וכמו כן שימוש בעור ובפאשיה לצורך יצירת ריקודים מסקרנים, עם אפשרויות אין סופיות אשר באות לידי ביטוי באופן ספונטני ועם קשב וכבוד להתאמה לעצמינו ולפרטנר איתו אנו חולקים את הריקוד.

 

רמת הסדנא: בעלי נסיון קודם
לסדנא הזו אני מזמין מתרגלים אשר כבר יש להם נסיון אשר מאפשר נקודת פתיחה אשר נבנית על ידע ותרגול קודם.

הסדנא מיועדת לרקדנים, מוברים, מורים לתנועה מכל הסוגים ומתרגלים בעלי נסיון אשר מרגישים בטחון במיומנות של לתת ולקבל משקל,ביכולת להתרכך אל תוך הרצפה מנפילה, והיכולת להיות בתרגול/חקירת תנועה אישי ללא קשר לפרטנר.

עלות:
- 140 ש"ח.

*ניתן לבטל את ההרשמה עד 72 שעות לפני הסדנה

לפרטים נוספים והרשמה: 03-5188998

חזור לרשימת האירועים..