28יול2017

הסדנא תתקיים בסטודיו נעים סניף מזאה

13:30 - 15:30

ליתר דיוק / פילאטיס בראי הרפלקסים הינקותיים / אלה בן אהרון

תפישה תנועתית תלויה בנסיון התנועה הקודם שיש לנו. לכן, חשיבות הרפלקסים הינקותיים הטווים את הדרך ליכולות התנועתיות שלנו הינה גדולה ומשמעותית. החוויות הראשוניות הללו יוצרות ציפיות המקדימות את הקליטה הסנסורית - וזו, מקדימה את תנועה.


הרבה לפני ג׳וזף (ושאר גאונים) - ומתחת לשכבות רבות של דפוסים נרכשים - לגופינו תבונה פנימית, מורכבת ועמוקה, המאפשרת תנועה של הגוף בחלל. מקור התנועה מבוסס בתהליכים התפתחותיים שמשרתים פונקציה השרדותית של התינוק בעולם; רפלקסים ינקותיים. רפלקסים ינקותיים מתרחשים עוד ברחם ועוברים אינטגרציה לדפוסי תנועה מורכבים עד גיל 4-6 חודשים. הם עוברים עיבוד בעמוד השדרה ובגזע המוח (לא מעובדים במוח!).

הרפלקסים טווים דרך עבור הנפש להביע את עצמה דרך תנועה.

 

רפלקס שעובר אינטגרציה, הופך לדפוס תנועתי אשר נטמע כאינטגרלי בדפוסי התנועה האוטומטיים (עם או בלי סטימולציה חיצונית) בכל יחס נתון לגרוויטציה. אם אין סינכרון בהתפתחות הרפלקסים הינקותיים - הם עלולים להשאר סטטיים, טונוס השריר עלול להיות נמוך או גבוה או בשינויים מתמידים. במקרים קיצוניים חוסר סינכרון יוביל לחוסר תפקוד מוחי.

במהלך הסדנא

  • נלמד על מספר רפלקסים ינקותיים רלוונטים ונחקור את דפוסי התנועה שהם מציגים
  • נבין מה היתה הסטימולציה החיצונית שהפעילה את הרפלקס ונמצא את האנלוגיה בינה לבין התנהלות המורה בשיעור; סטימולציה פונקציונלית ומודעת במהלך שיעור על מנת לעודד ולשמר המערכת הסנסורית עירנית
  • נמצא את ההקשרים בין תנועות הרפלקסים לבין תנועתיות עמוד השדרה הנדרשת בשיעורים
  • נחשוב יחד איך לעזור ללקוח המאותגר מוטורית דרך הבנת מישורי התנועה השונים
  • נבנה וניצור רצף תנועתי - כתרגיל או כמעברים בשיעור - על מנת לשמר את עקרון הזרימה

עלות
140 שח / 10% הנחה לבוגרי בית הספר של נעים
להרשמה, התקשרו ל- 03-5188998

חזור לרשימת האירועים..