מייסור יוגה (אשטנגה)

יוגה למתחילים בתל אביב

התרגול הקבוצתי בהנחיית מורה הוא שיעור חשוב שעוזר לנו ללמוד את יסודות האשטנגה יוגה. אולם לצד התרגול הקבוצתי, מומלץ גם לתרגל באופן עצמאי, כצעד נוסף בדרך להפיכת היוגה לאורח חיים המעשיר ומבריא את הגוף והנפש. בשלבים הראשונים של הלימוד, קשה לתרגל לבד ולפעמים מתעוררות שאלות וצריך תמיכה. לצורך כך, התפתח התרגול בשיטת "מייסור" – תרגול פרטי, אבל בתוך קבוצה, עם הנחייה אישית של מדריך או מדריכה.

התרגול מתאים למתחילים ולמתקדמים מאוד – כולם מתרגלים לבד וביחד, באווירה שקטה ותומכת.

סגנון המייסור הוא מסורת תרגול אשטנגה יוגה, כפי שלימד אותה סרי ק. פטאבי ג'ויס בעיר מייסור שבדרום הודו. ההבדל בין סגנון זה לשיעורים אחרים, הם שזו לא שיטה של הנחייה כללית של הכיתה (Led Class), אלא הנחייה אישית, מילולית ופיזית, אותה מקבל כל מתרגל או מתרגלת בקבוצה בהתאם לצרכיו.

אם למתרגלים יש קושי או אתגר עם תנוחה מסוימת, יש אפשרות לתמוך ולהציע אלטרנטיבות באופן מעמיק ויסודי יותר מאשר בשיעורים אחרים. המתרגל או המתרגלת יוכלו להתקדם בתרגול האישי שלהם, יותר מאשר בשיעורי ההנחייה הקבוצתית, בהם השיעור יותר מותאם לכלל, ופחות לפרט.

מתרגלים חדשים לגמרי ומתרגלים מתקדמים, מוזמנים לקחת חלק בהתחלה נפלאה כזו של היום. ניתן להגיע בימי ב', ד' וה' בין שבע וחצי (יש אפשרות להגיע מוקדם יותר בתיאום עם המורה) לעשר, לכל זמן  רצוי (אפילו תרגול של חצי שעה או רבע שעה, בהתאם למצב הגופני באותו יום).

בתום התרגול מתמלאים באנרגיה חדשה ומרגישים רעננים ושלווים. אין דרך טובה מזו להתחיל את היום!