בוא נצא מנקודת הנחה שבאנו להנות.

איך אני יכול לרקוד כמו שאני רוצה? מה נדרש כדי שארגיש מסופקת ‪מהאופן בו אני רוקדת?

נלמד לשאול, לזהות ולבחור מה נחוץ בכל רגע על מנת לשכלל את הריקוד הנוכחי מבלי לללכת לאיבוד ולוותר על הטכניקה הגבוהה, הרצונות והידע הרלוונטי.

נחקור לעומק עקרונות תנועתיים ונבדוק איך הם יכולים לבוא לידי ביטוי באופנים שונים ובריקוד האישי של כל אחד. נתייחס לעקרונות כמו זרימה, יעילות, אקספרסיביות, אינטנסיביות והקשבה, וכל הזמן נבדוק איך תחושת הריקודיות מזינה את עבודת השכלול הגופני ולהיפך.
נעבור מאימון פיזי ממוקד וחקירה פונקציונלית של הגוף על מנת לפתח את היכולת הגופנית ועד לריקוד המלא. נעבוד בעיקר דרך אימפרוביזציה לשיפור יכולת טכנית ומציאת הריקוד האישי האיכותי.

וכן, נלמד גם לעשות דברים מגניבים על הרצפה.
גלגולים, ריצות, החלקות, דחיפות, נפילות ועמידות ידיים, כל אלו יעזרו לנו ללמוד דרך הגוף מהי האיכות התנועתית המתאימה לכל רגע ורגע, מתי לשחרר, איפה להחזיק, מה לעורר ועל מה לוותר.

השיעור מפתח יכולות ריכוז, תשומת לב, ערנות, והתרעננות תוך כדי אלתור בתנועה ולאורך זמן, סטמינה, כח ואינטליגנציה גופנית. כך מחזק ומקנה ביטחון בבסיס האישי והייחודי של כל אחד, על מנת שנוכל להיפתח לאינפורמציה חדשה ולהשתכלל כרקדנים כפרפורמרים.

ניצן לדרמן

נולדה ב1986 בישראל. רקדנית, יוצרת ומורה למחול עכשווי.
בוגרת SEAD, האקדמיה למחול אקספרימנטלי בזלצבורג (2012), הסדנה למחול "מטה אשר" בקיבוץ געתון (2008) ומגמת מחול בתיכון עירוני א' לאומנויות, ת"א (2004).
משנת 2013 משתפת פעולה עם דפנה הורנצ'יק ומעין חורש בתל אביב ועם שי פארן בברלין, גרמניה. משתתפת בהפקות ומלמדת מחול עכשווי בתל אביב ובברלין.
רקדנית בפרויקט המחול WE של היוצרת שי פארן בברלין, גרמניה שעלתה בבכורה במאי 2014.
עבודתה "גברת פול Miss Catch" שנוצרה בשיתוף עם מעין חורש עלתה במסגרת פסטיבל אינטימדאנס 2013 בתאטרון תמונע.
רקדנית יוצרת ביצירה "ככה גם האחיינים שלי יכולים" של היוצרים דפנה הורנצ'יק ודויד גורדון שהועלתה במסגרת פסטיבל "מחול שלם" 2013.
בשנים 2008-2009 התגוררה בניו יורק, ארה"ב ורקדה בלהקת המחול NetaDance Company של הכוריאוגרפית נטע פולברמכר. השתתפה ביצירות "Fold" ו-"Air".
מתרגלת פרקטיקות תנועה שונות כגון טאי צ'י, אימונים בשיטת עידו פורטל, אקסיס סילבוס ועוד וחוקרת את האפליקציה שלהן בעולם המחול.