פאולטיס – תרגול פילאטיס לפי שיטת פאולה

תרגול אולטימטיבי לחיזוק ושיקום הגוף. שילוב של תרגילי פאולה ופילאטיס, בשיטה ייחודית אותה פיתחתי מתוך התנסות עצמית ובעבודה עם מטופלים. זוהי עבודת תרגול עדינה אך עוצמתית מאד הכוללת: ריכוז, הקשבה, נשימה, דיוק וזרימה בין השליטה לשחרור. השילוב של אימון השרירים הטבעתיים והאיברים הפנימיים יחד עם תרגילים לחיזוק השלד מביאים לתגובה פיזית נכונה ומדויקת מאד אצל המתרגלים.

יוליה רושֵה

אל שיטת פאולה הגעתי כשזיהיתי את הצורך האישי והחברתי לשלב את הרפואה הקונבנציונאלית, המתמקדת בסימפטום, עם הרפואה האלטרנטיבית, שגישתה ההוליסטית מתייחסת אל הגוף ואל האדם כמכלול.

נפלה בחלקי האפשרות ללמוד אצל המורות הוותיקות בתחום, יולי מגנט וקורין שבת, שתיהן תלמידותיה של פאולה גרבורג ז"ל. בזכותן רכשתי כלים רבים, כשהחשובים שבהם הם האבחון הנכון, ההתבוננות המעמיקה וההתערבות שמקדמת כל מטופל לפי יכולתו הפיזית, התחושתית, הרגשית והמנטלית.

בנוסף להסמכתי כמטפלת בשיטת פאולה, אני גם מורה מוסמכת לפילטיס מטעם מכון וינגייט. הידע והנסיון שרכשתי בשיטה זו להתעמלות שיקומית, תורמים אף הם למערך הטיפולי.

אודות שיטת פאולה – התעמלות השרירים הטבעתיים

ממציאת שיטה פאולה, פאולה גרבורג, הבחינה כי השרירים הטבעתיים השונים פועלים כמערכת אחת הקשורה ביחסי גומלין עם כל מערכות הגוף. השיטה משתמשת בעיקרון זה לריפוי, שכלול יכולות הגוף ולשיפור איכות החיים.
ההתעמלות בשיטה מבוססת על היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו על ידי הפעלה חוזרת של השרירים הטבעתיים, היוצרים תגובות שרשרת ומפעילים את המערכות הפנימיות של הגוף שבהן אין אנו יכולים לשלוט באופן ישיר. הפעילות מביאה את הגוף לריפוי, בלי התערבויות כירורגיות או תרופתיות, אפילו במצבים רפואיים שהוגדרו ככרוניים.

שיטת פאולה נותנת כלים ייחודיים לחיזוק הגוף ולטיפול ומניעת פגיעות בתחום ה׳גוף- נפש׳ (חולשה, מתח, כאב, וכדומה); השיטה מביאה לפיתוח מודעות ולזיהוי התחושות בגוף, להבנתן ולשיפורן. ההרגלים החדשים שהגוף מסגל לעצמו הופכים להיות אוטומטיים ממש כמו הנשימה והתגובות המתקנות של הגוף מתרחשות מבלי שנרגיש.