שיר קרמן – פילאטיס, יוגה

אני זזה סדרתית.
מאז שהגחתי לעולם התחלתי לזוז ובאדיקות. תרגלתי אומנות לחימה, רצתי, התעמלתי, מה לא…את המשפט "אני חושב משמע אני קיים" של הפילוסוף דקארט תרגמתי ל" אני זזה משמע אני קיימת". היה לי ברור שתנועה זה חיים והחיים טובים רק עם זזים בתוכם ודרכם.

שמי שיר אני גרה ומלמדת יוגה ופילאטיס ובעלת סטודיו לעיצוב בתל אביב וגדלה לצד ילדי האהוב.
במהלך חיי נחשפתי לארבעה שיעורי יוגה שונים בסגנונם. כל אחד הותיר עלי חותם אבל זה רק בשנת 2010 שהחלטתי להיכנס בשערי התרגול וליצור מחויבות.

סיימתי קורס מורים של מיל"י – המרכז ליוגה ישראלי בית ספר מבית היוצר של קלאסיקה בודהיסטית בישראל, קורס שעיקרו היה שיטת תרגול מיוחדת – "יוגת הלב הטיבטית" – המשלבת מדיטציה ותרגול אסאנות בו-זמנית. והעמקתי בשיטות שונות עם מיטב המורים.

לצד יוגת הלב הטיבטית אני מתרגלת ויניאסה, אשטאנגה וין יוגה.
אני שוזרת בתרגול האישי שלי את סגנונות היוגה השונים במטרה ליצור איתם היכרות אינטימית כי רק כך אני מאמינה אוכל להתקדם ולהעביר את הידע הלאה.

לפילאטיס נשאבתי מתוך סקרנות. מספר אנשים שהזמנתי לתרגל איתי יוגה ענו לי שהם "כבר מתרגלים פילאטיס". רציתי להבין איך קרה ששתי המתודות הללו נאמרות היום בסמיכות כזו, והבנתי…יש לכאורה הבדלים אבל בסופו של דבר שתיהן חותרות לדבר בסיסי ויסודי – מודעות.

סיימתי קורס מורים ב"נעים" והיום שני התרגולים מזינים זה את זה והם כשני כלים שלובים.
אני מעוניינת ביותר מהענקת חוויה נעימה זמנית לתלמידיי. אני חותרת להתקדמות ושינוי שיביאו ליותר אושר ו-well being שילוו אותם לתרגול הבא ובסופו של דבר יהפכו להיות חלק ממי שהם.