מיטל עובד – ויניאסה יוגה

“כמי שמגיעה מתחום המחול, מאז ומעולם התעסקתי עם הגוף, עם הפיזי. היוגה גילתה לי נדבך חדש בעבודה הפיזית של הגוף. נגלה בפני הקשר המופלא בין הגוף והנפש, ההשפעה של יישות אחת על השנייה.

אני מתרגלת יוגה מאז שנת 2001. סיימתי קורס מורים ליוגה בשיטת ויניאסה בסטודיו צ’אנדרה יוגה בת”א באפריל 2006, ומאז אני מלמדת קבוצות ויחידים, מתקדמים כמתחילים, בסגנונות שונים של היוגה. בין קבוצות הלימוד שלי יש גם אוכלוסיות בעלות מוגבלויות נפשיות. כמו כן, אני מנחה סדנאות מתחילים מובנות. עברתי השתלמויות בארץ ובחו”ל ע”י רבים וטובים ממורי היוגה העולמיים: שמעון בן-אב”י (אשטנגה ויניאסה), דודי מלכא (שאדו יוגה), ראם הראובני (פראנה ויניאסה), ארנסה ברגמן (ויני יוגה), מירה ארצי פדן (יוגה נשית), ציפי נגב (יוגה תראפיה), אנדריי לאפה (רוסיה), דייויד סאיי (בריטניה), מקס סטרום (ארה”ב), טיאס ליטל (ארה”ב), סנדרה סבטיני (איטליה).

אני מוצאת שדרך היוגה היא דרך אינסופית. זו דרך שאוצרת בתוכה התפתחות תמידית, צמיחה ושינוי בכל רגע נתון. תמיד יש עוד מה לגלות, דברים חדשים להכיר. דרך התרגול של היוגה, הלכה למעשה, אני מוצאת את האינסופיות של נפש האדם ושל היקום מצד אחד, ומהצד השני את הפשטות והשקט שקיים בכל. בכך אני רואה את היוגה כמיקרוקוסמוס לחיים עצמם. ממשיכה לחקור ולהעמיק בדרך היוגה עד היום”.

שיעור הויניאסה של מיטל מלווה בהסברים מדוייקים, דגש על העמקה לתוך התנוחה ועבודה עם נעילות אנרגטיות (באנדות).