הגוף העדין – סדנת יוגה עם אלינה מיכאלובה


עלות כניסה: 400שח לכל הסופ”ש (10% הנחה למוריםמנויים), 180שח ליום שישישבת, 100שח ליום חמישי (או מנוי + 20שח).
יום חמישי, 20:00 – 22:00
יום שישי 16:00 – 20:00
יום שבת, 10:00 – 14:00

תל אביב, פלורנטין, סלמה 46.


אלינה, זה יכול להישמע בנאלי אך תמיד עניינה אותי השאלה – מה זה להיות חי? למה יש מעשים, מצבים, מקומות שבהם אנו מלאים כוח, סקרנות, רצון ליצור, לחלוק ולהתחלק ובאחרים התחושה של זרימת חיים נחלשת כאלו אנו רק פריט מתפאורה של הצגה שבה כל התפקידים ומילות סימן מוקצבים מראש.

העניין הזה הגדיר את כיוון חיי העיקרי והפך אותי למעין רודפת “מים חיים”.
ריקוד או יותר נכון אילתור ריקודי נעשה עבורי מרחב שחיבר אותי אל תוך זרם ההוויה, דו-קיום שבו אתה רוקד עם העולם והעולם רוקד אותך. מאוחר יותר בשנת 2000 במשך עבודה עם Shedia Police Dance Theatre באתונה, יוגה הפכה להיות חלק מהפרקטיקה שלי כרקדנית. גיליתי מקורות ומשאבים ממשיים לדבר שבתודעתי היה כנס בלתי נגלה והם יכולים להיחשף בעבודה על הגוף הפיזי דרך הקשבה מכוונת מודעת וכיול תפיסה.

פראנה, גוף פראני או גוף עדין – המושגים האלו יכולים להיות חדשים לשכל אך מוכרים היטב לגוף. בהיותינו ילדים חווינו את חיינו דרך הגוף העדין כאשר היד שלנו בקלות הייתה הופכת לכנף פרפר .וברגע הבא היינו הופכים לחללית המרחפת בחלל אינסופי; לעיתים צחקנו ובכינו ללא סיבות גלויות כי היינו מחוברים לעולם ורגישים לוויברציות של הסובב אותנו. עם הזמן איבדנו את היכולת הזאת אט-אט התחברנו אל המציאות הגשמית והתחלנו להאמין בה כהוויה היחידה הקיימת. אך החיים בגוף העדין הם היכולת המולדת שלנו.

כדי לשנות משהו במציאות שאליה התרגלנו, בין אם זה הגוף הפיזי או מצבנו הנפשי, ניתקל בצורך לעבוד עם הגוף הפראני. כיצד אפשר לעבוד עם אנרגיה? איך לאזן ולארגן את זרימתה תוך כדי ריפוי עצמי וכל מה שסובב סביבנו? אלו השאלות שגרמו לי לשקוע עמוק אל תוך תירגול היוגה וזרמים המקבילים לה, לחפש, לנסות ולחלוק את הניסיון הזה עם אחרים.

בפגישותינו ניגע בשאלות אנטומיה של הגוף העדין (experiential subtle body anatomy), של subtle body mapping ו suble body navigation. ניצור מפת ניווט הפנימי של הקשבה עצמית. נכיר דרכים לעוררות אנרגיה, ניקוי ערוציה ואפשרויות איזון וכיוונון זרימתה. ניזכר ביכולתנו לחיות בגוף העדין – היכולת שאנו זכאים לה מלידה. נוכל ליישם את מיומנויות השליטה על תשומת ליבנו, נוכל לארגן את מרחב חיינו במודעות תוך כדי הרחבת הגבולות.

  Subtle Body Navigation – Yoga Workshop with Alina Mikhailova in Tel Aviv

Alina Mikhailova is an independent dancer and a yoga teacher from St-Petersburg, Russia.
She facilitates classes focused on ”inner space expansion”, which incorporates yoga practice with dance techniques.

Alina Mikhailova started teaching in the year 2000 in Norway. She was a co-founder for the first Yoga center in St-Petersburg. Alina also used to hold daily Yoga classes in the Academy of Russian Ballet – one of the world’s oldest and most famous and prestiged ballet schools.

As a dancer Alina performs solos, collaborates with dancers and artists from different fields of art in Russia and other countries. She used to work with companies such as Shedia Police dance theatre and Eldor dance company (Greece), Samovar theater (Norway) among others.

What will the Yoga workshop consist of?

  1. Vibration techniques for purifying our perception, somatic-emotional release, techniques to adjust perception of our subtle body.
  2. Experiential subtle-body anatomy: essential core, ida and pingala (internal alchemy), sushumna and complete breathing.
  3. Center and periphery, the radial structure of our bodies (formation, filling, distribution and balancing of energies).
  4. Feeling ourselves as “a space within a space” – getting connected in the constantly changing life flow.

The workshop will establish an environment that will support a personal experience. The focus will be on the removal of knowledge layers that don’t have practical experience behind them. The process of the workshop is like the work of a sculptor, who just releases an authentic form out of a stone.