04ינו2019

15:30 - 18:30

מיקום: דרך שלמה 46, תל אביב- יפו

משך הסדנה 3 שעות: שעתיים תרגול פיזי, שעה פילוסופיה.

 

אחת התנוחות האפיות בתרגול היא עמידת ידיים, זו תנוחה המכילה בתוכה לא מעט אתגרים, פיזיים ומנטליים, ולא מעט או הרבה התמודדות עם פחד .עם עקביות ,רכות והמון כיף נתן להתגבר גם על ההר הזה.

התרבות ההודית ספוגה במיתוסים וסמלים שחלק גדול מהם לקוח מהאפוסים הגדולים: הראמאיאנה והמהאבהארטה, נקדיש את חלק הפילוסופיה למבוא של האפוסים המרתקים האלו.

 

כתלמידים של תנוחות היוגה אנו נכנסים ויוצאים מכל מיניי תנוחות, ומשנים את צורתנו מכף רגל ועד ראש. בכל פעם הגוף שלנו נערך מחדש: גפיים, מפרקים,עצמות, איברים פנימיים, הנשימה שלנו משתנה, המבט משתנה. וככל שהמסע שלנו עמוק יותר כך גם ההיכרות שלנו עם השנוי הנדרש. אם נשווה את התנוחה למסע או הרפתקאה כלשהיא, הרי לכל משימה אנו נערך אחרת, ניקח תיק אחר, נתלבש בהתאם והלך הרוח שלנו יהיה שונה. כך גם הגוף הנפש והמיינד פועלים כאשר אנו מתרגלים, עם הזמן אנו לומדים מה יש לקחת ומה אפשר לשחרר.

 

בתרגול דינאמי אנו מגיעים לתנוחה מתוך מעבר ויוצאים למעבר , למעשה המעבר עצמו הוא מעין שיא של שינוי, וככל שאנו מחוייבים למעבר, בשדה של הגוף, בשדה העדין של הנשימה והמיינד, כך גם הכניסה לתוך הצורה החדשה זורמת יותר, השהייה שקטה ועמוקה יותר. כך גם היציאה מתוך התנוחה נינוחה יותר. כמו מים הזורמים להם מכלי לכלי ללא מאמץ משתנים ללא הרף, וכמו המים היודעים להיות שקטים ללא תזוזה כמו מראה מושלמת.

 

בסדנה נתרגל ונחקור עמידת ידיים, מעברים שונים, מעמידה וישיבה וקצת נעוף לפעמים, נבין לעומק אלו נקודות יש לחבר ואילו לשחרר.

הסדנה תועבר ע"י צביקה פרוש

 

עלות והרשמה דרך לינק:
150 ש"ח - בהרשמה מוקדמת עד ה29.12.
180 ש"ח - מחיר מלא.

 

*ניתן לבטל הרשמה עד 72 שעות לפני מועד האירוע.

חזור לרשימת האירועים..