16יונ2024

מיקום: בן גמליאל 12, תל אביב- יפו

קורס מורים ליוגה מתקדם עם אדם הראל

הקורס מיועד לכל מי שסיימה קורס מורים של 200 שעות.
אחת המטרות העיקריות של הקורס היא הקניית כלים מתקדמים בהוראה שיתמכו בביטוי האישי של כל מורה. 
כלים שיתאימו לסגנון והשיטה בה כל אחד מלמד שיאפשרו הוראה קלה ובהירה.

פרטים כלליים לגבי הקורס

מועדי מפגשי הקורס
הקורס יתקיים כל יום ראשון בין השעות 12:30-18:00 בסניף יפו- בן גמליאל 12.

מפגשי פתיחת הקורס
15/6 - יום שבת 9:30-15:00 
16/6 - יום ראשון 12:30-18:00 

מחנות אמצע קורס (4 ימים מרוכזים בהר חלוץ)
14-17/7 - ימים ראשון עד רביעי  
המחנה מתחיל ביום ראשון בשעה 12:30 ומסתיים ביום רביעי בשעה 14:30.

22-25/9 ימים ראשון עד רביעי  
המחנה מתחיל ביום ראשון בשעה 12:30 ומסתיים ביום רביעי בשעה 14:30.

מחנה סיום קורס בהר חלוץ
30/10-2/11 ימים רביעי עד שבת 
המחנה מתחיל ביום רביעי בשעה 12:30 ומסתיים ביום שבת בשעה 15:00 
המחנות כוללים לינה במרחב משותף, אך לא כוללים את הארוחות אותם נבשל יחד עם מצרכים שנקנה במשותף על מנת לאפשר תזונה טובה ובריאה במחיר הגון לכולנו.

מחיר הקורס: 8900 ש"ח + 250 ש"ח דמי הרשמה.

 • במהלך הקורס ניתן להירשם למנוי כניסה חופשית בחצי מחיר.

 • במקרה של ביטול: בהודעה עד שבועיים לפני תחילת הקורס - יתנן החזר כספי מלא (לא כולל דמי הרישום). הודעה על ביטול השתתפות עד סוף החודש הראשון של הקורס יוחזרו 2/3 מהסכום. לאחר מכן לא יתאפשר החזר כספי. 

 • פתיחת הקורס מותנית במינימום נרשמים.

 • סטודיו נעים שומר לעצמו את הזכות לשנות את מיקום הקורס לפי הצורך.

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   

  תוכן ומרכיבי הקורס:

  בקורס נלמד ונכיר את תנוחות היוגה (אסנה), תרגילי הנשימה (פראנהיאמה) ואת תרגול המדיטציה על פי היוגה כפי שהתפתחה ממסורתו של קרישנהמאצ׳אריה. כפי שממסורתו התפתחו גישות שונות (אשטנגה ויניאסה, ויני יוגה של דסיקשר, ב.ק.ס איינגאר וכו...) כך גם בקורס הזה נאפשר למידה וורסיטלית שתאפשר לכם למצוא את דרך ההוראה והאימון האישית שלכם בהתייחסות למקורות ובחזרה אליהם. כל מה שיילמד בקורס יהיה קשור באופן ישיר לפיתוח האימון וההוראה של המשתתפים.

  אימון מעשי וטכניקה- אימון אסנה, פראנהיאמה, ומדיטציה: חלק גדול מהקורס ייתן דגש על התפתחות אישית באימון. נלמד לחדד את הישורת בתנוחה, ולהבין את מטרתה ומקומה באימון שלנו. נלמד את השימוש בעזרים על מנת להקל ולחדד תחושות ופעולות בשהייה בתנוחה. נעמיק את תרגול הויניאסה והאשטנגה. נלמד את בסיס הנשימה היוגית ואת אמנות עצירת הנשימה כמו גם את השפעותיה הפיזיולוגיות.
  נמשיך ונלמד ״לשבת״, מהי מדיטציה על פי היוגה, מהם השלבים השונים שהיוגה סוטרה מציעה למתאמן.

  אנטומיה יישומית- בקורס נעשה חזרה ויישור קו של מונחי היסוד האנטומיים שחיוניים לכל מי שמתרגל תנועה או רוצה ללמד תנועה. שיעורי האנטומיה הייישומית יילמדו בהקשר ישיר לאימון התנוחות ולהוראתן. זאת אומרת שגם אם למדתם אנטומיה במסגרת אקדמית או אחרת, עדיין תוכלו ליהנות וללמוד דברים חדשים בשלב הזה.

  אנטומיה אנרגטית- נכיר את מערכת המרידאינים כפי שתוארה על ידי הרפואה שבאה מסין- נלמד את הקשר בין המערכת הזו לתנוחות היוגה וניגע בקשר בינה לבין רקמות החיבור של הגוף.

  מתדולוגיית הוראה- טכניקה לבניית רצפי תרגול:
  * בניית רצף תרגול בדגש על תרגול ישורת
  * בניית רצף תרגול לשיעור ויניאסה, למתחילים, למתקדמים ולשיעורים שפתוחים לכל הרמות
  * בניית רצפי תרגול למתחילים
  * בניית רצף אימון לשיעור פרטי או לאנשים עם דרישות/מגבלות מיוחדות
  * בניית רצף תרגול לאימון שמוביל לתנוחת שיא

  מיומנות תקשורת -  מול קבוצה ואחד על אחד. נפתח מיומנות בהתבוננות- נלמד באופן בסיסי איך לקרוא את הגוף בתלת מימד, איך להסתכל על מתאמן בתנוחה ולזהות אצלו דפוסי תנועה שונים, ואיך להשתמש בכישורים אלו על מנת לייצר שיפור במנח.

  סדר עדיפויות- נלמד לתעדף מה חשוב ברגע מסוים בזמן שאנחנו מעבירים שיעור, איך להרגיש קבוצה ואיך להשתמש בחלל באופן אופטימלי.

  אתיקה בהוראה - נקדיש פרק שלם לכך.

  הדגמות- נראה איפה מקומו של המורה בחלל, איך להדגים מנח, איך לשפר מנח, איך לזהות חוסר ישורת או ישורת נכונה בתנוחה.

  סיוע במגע- נלמד סוגים שונים של מגע, את השימוש במגע מכוון, עזרה בכניסות לתנוחות, שהייה בהן ויציאה מהן.

  סיוע וורבלי- לפעמים כל מה שהמתרגל שלנו צריך הוא מילה שתעזור לו להבין את התנועה או את התחושה בתנוחה, נלמד את אמנות השימוש בטונים מסוימים, במטפורות ובדימויים, ונלמד מתי לתעדף סיוע במגע ומתי סיוע וורבלי. נלמד על דרכי התמודדות עם קשיים שעולים במהלך ההוראה, ונפתח יכולת לתקשר ביקורת.

  הפילוסופיה של היוגה- נקדיש את רוב הזמן בלימוד סוטרות היוגה של פטנג׳לי, טקסט מרכזי בזרם של קרישנהמאצ׳אירה. גם אותו, כמו באנטומיה היישומית, נלמד בהקשר ישיר לאימון, להוראה ולחיי היומיום שלנו. כמו כן נכיר טקסטים נוספים מרכזיים של היוגה.

  חמשת האלמנטים- חלק גדול של הקורס יילמד תחת המשקפיים של חמשת האלמנטים. נלמד להשתמש במודל זה כמודל לפתרון בעיות וחשיבה יצירתית. 

   

  דרישות הקורס- פרקטיקום: 

  במהלך הקורס יידרשו המתאמנים להגיש מערכי שיעור באופן רציף על מנת להטמיע יכולת זו. כחלק מן הלימוד הם יכינו עבודה או הרצאה על אחד מהנושאים שנלמדו בקורס, יתמידו באימון אישי, ויעבירו שיעורים תחת צפייה של מורה מהקורס על מנת לקבל פידבק.
  בסיום הקורס תהיו זכאים לתעודה של 300 שעות מטעם היוגה אליינס שהינו ארגון מורי היוגה הגדול והמוכר ביותר בעולם. במידה והקורס הבסיסי של ה 200 שעשיתם מוכר גם הוא על ידי היוגה אליינס תהיו זכאים לתעודה של 500 שעות.

  חזור לרשימת האירועים..