גאגא – שפת התנועה של אוהד נהרין

גאגא היא שפת תנועה המאפשרת לנו לחקור, לחזק ולפתח גמישות בגוף. ההנחיה בשיעור גאגא ניתנת לא כתנוחה אלא כדימוי, למשל, “דמיינו שעמוד השדרה שלכם הוא נחש”. בגאגא אנחנו משתמשים בביטויים כגון, “עור רגיש”, “מפרקים משומנים”, “ידיים רכות”. אלו הדימויים שעוזרים לנו ליצור, לחקור ולשנות ביטוי גוף.

השיעור אורך כשעה ובגאגא העקרון הבסיסי הוא להיות בתנועה, לא להפסיק לזוז. אין מראות ואין צופים בזמן השיעור, מה שמאפשר מרחב מוגן לחקירה בלי שיפוט.

גאגא היא כלי מצויין לחקר תנועה. גאגא עוזרת לחזק ולהפוך תנועה לקלה, מעודנת ומודעת יותר.

ימי ראשון  10:45 (פלורנטין), שני 18:30 (חיפה), שלישי 19:15 (אבן גבירול),  חמישי 18:30 (פלורנטין).
נא להגיע בזמן, אין כניסה למי שמאחר.

שיעור גאגא – הנחיות עבודה

כמה הנחיות לפני שאתם מתחילים…

לא מפסיקים אף פעם: המפגש הינו סשן אחד, שאין בו תרגילים והפסקות, אלא רצף הנחיות שבאות זו על גבי זו. כל הוראה לא מבטלת את הקודמת אלא מתווספת אליה, שכבה על שכבה. לכן, חשוב לא להפסיק באמצע השיעור. אם התעייפתם, או אתם רוצים לעבוד בקצב אחר, אפשר תמיד להוריד את ה’ווליום’, לעבוד 30%, 20%, לצוף, לנוח, אבל בלי לוותר על התחושות שכבר התעוררו. אל תחזרו למקום בו הגוף שלכם נמצא עכשיו, לפני שהתחלנו.

הקשבה לגוף: חשוב שתיקחו את ההוראות בעדינות, אל תוך הגוף שלכם, תוך ערנות לתחושות שלו, ליכולות, למגבלות. אל תנסו להגיע למקום של מאמץ בפעם הראשונה – חפשו יותר את איכות התנועה, את התחושה אליה אנו מכוונים, פחות את האינטנסיביות בעבודה. לכו למקומות בהם מתעורר התענוג שבתנועה, ולא למקומות בהם מתעורר כאב. שמרו על החיבור להנאה במיוחד בזמן של מאמץ (מאמץ שונה מכאב). במידה ויש לכם מגבלה או כאב פיזי – קבוע או זמני – דברו עם המורה בתחילת השיעור, והיו ערניים לכך לאורך השיעור.

ערנות: היו ערניים. קבלו השראה מהמורה ומשאר האנשים בחדר. היו ערניים לאנשים שסביבכם. לחלל שהם זקוקים לו, למגע אם יש.

שקט: בזמן שיעור גאגא אנחנו לא מדברים. אלא אם כן יש הנחיה להשתמש בקול, במילים. אם מתעוררות שאלות אתם מוזמנים להעלות אותם בסוף השיעור.

המפגשים מתחילים בזמן: ההימצאות בדקות הראשונות של השיעור חשובה מאוד כדי שתוכלו להפיק יותר מהמפגש, ולשמור על הגוף. אתם מוזמנים להגיע תמיד רבע שעה לפני הזמן, לכבות טלפונים ניידים, למצוא לכם מקום בסטודיו, להירגע, ולהתחיל.

אין כניסה למאחרים: אם איחרתם, ותרו. לכו לעשות משהו נעים אחר. תבואו מחר.

עובדים יחפים. ללא נעליים.

נשמח לשמוע איך הרגשתם במפגש הראשון. וגם אחר כך.