פילאטיס מכשירים – פלורנטין, יפו, בן יהודה ורוטשילד

shaked pilates reformer florentin

עם מעל 250 שיעורי פילאטיס מכשירים בשבוע – ברוטשילד, יפו , בן יהודה ,פלורנטין, אבן גבירול, הרצליה וחיפה יש לנו את היכולת להציע לך שעה של תשומת לב, כמעט בכל שעה שתבחרי 🙂 .

יתרון התרגול בשיעורי פילאטיס מכשירים הוא במגוון התרגילים הרחב, בשימת הלב הפרטנית על המתאמן, יחס אישי וקביעת שיעורים מראש המאפשר להתמיד בתרגול, להתקדם וכמובן לשקם פציעות.

שיעורי המכשירים מיועדים למנויי פילאטיס מכשירים בלבד. למידע נוסף על מנויים בסטודיו, לחצו כאן

Our new #Pilates room in Jaffa

A photo posted by naim_naim (@studionaim) on

פילאטיס מכשירים הוא אימון עדין יותר מסוגי תרגול אחרים כמו שיעורי כושר, יוגה או ריקוד. יחד עם זאת הוא מאד אפקטיבי ועובד על כל מערכות השרירים בגוף עם דגש על שרירי הליבה והארכת השרירים לעומת כיווצם.

בעזרת תרגול פילאטיס מכשירים ניתן להגיע לגוף חזק, גמיש וללא פציעות בדרך. פילאטיס הוא לכל הגילאים והמינים. כל אחד יכול להיעזר באימון – אתלטים, רקדנים, אנשים שיושבים הרבה מול מחשב, נשים בהריון, בעלי פציעות או מוגבלויות בתנועה, אנשים גמישים וכאלה שפחות..

רפרטואר התרגילים בשיעור פילאטיס הוא גדול מאד ומאפשר גיוון ואתגר שיגרמו לך להתמיד, להשתפר ולהביא את עצמך למקומות שלא דימיינת שהגוף שלך יכול להגיע אליהם!

מה זה פילאטיס מכשירים?

השיטה פותחה ע״י ג׳וזף פילאטיס. במלחמת העולם הראשונה פילאטיס טיפל בפצועי מלחמה אשר היו מרותקים למיטותיהם. בעזרת קפיצים שחיבר למיטות יצר התנגדות לתנועה וכך סייע להם להשתקם מפציעותיהם ולחזור לתנועה נכונה, בהדרגה. מאז, שיעורי פילאטיס מכשירים מהווים כלי לחינוך מחדש של הגוף - עידוד יציבה נכונה, דיוק תנועה, שיקום מפציעות ועבודת חיזוק שרירים מתוך הארכה.

איך נראה שיעור פילאטיס מכשירים?

השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות עם הרבה יחס אישי, על מיטות מכשירים נוסף על עזרים נוספים.

האם פילאטיס מכשירים מתאים בכל גיל ומצב רפואי?

בהחלט! העבודה מתוך ההתנגדות והשימוש בעזרים מאפשרים להתאים את התרגול לכל מתאמן. כך, ניתן להשתמש בקפיצים ובציוד הנלווה כדי לאתגר את השיעור וכן כדי להקל תרגילים מסוימים ולהימנע מכאב ופציעות.

האם פילאטיס מתאים גם לגברים?

כן, השיטה עצמה פותחה על ידי גבר גבר 🙂

האם ניתן להשתתף בשיעורים גם בהריון ולאחר הלידה?

ההמלצה הכללית לתרגול בהריון הנה לא להתחיל פעילות חדשה במהלך השלבים המתקדמים שלו ו/או מיד לאחר הלידה. אם יש לך ניסיון, השיעורים מתאימים בהחלט. אופי השיעור (קבוצות קטנות), קצב השיעור והאדפטציות האפשריות לתרגילים יתרמו לתרגול נכון ובריא יותר לגוף בשלבי ההריון השונים.

מה ההבדל בין פילאטיס מזרן לפילאטיס מכשירים?

שיעורי פילאטיס מזרן מתאפיינים בזרימה בין התרגילים ושימוש מינימלי בעזרים. העבודה היא בעיקר כנגד משקל הגוף. ההבדל המרכזי הוא השימוש בקפיצים של מיטות המכשירים שמאפשר ויסות רמת ההתנגדות בהתאם למצבו הגופני של כל מתאמן.

האם יש ״יותר מדי פילאטיס״?

תרגול מדויק ונכון לא יכול להזיק. יחד עם זאת, חשוב להיכנס לשגרת התרגול בהדרגה ולשמור על איזון בכמות האימונים. ההמלצה שלנו היא לשלב שני שיעורי פילאטיס מכשירים בשבוע יחד עם שיעורים נוספים כמו פילאטיס מזרן, יוגה ושיעורי כושר שונים.

אין לי ניסיון. איך מתחילים?

פשוט מצטרפים! אין צורך בניסיון קודם.

האם השיטה תורמת להרזייה?

פעילות אירובית הנה הפעילות הספורטיבית שתורמת לירידה במשקל. שיעורי פילאטיס לא מתאפיינים בהעלאת הדופק, ועל כן אינם תורמים באופן ישיר לירידה במשקל. על כל פנים, הגורם החשוב ביותר לירידה במשקל הוא התזונה!

האם השיטה מחטבת את הגוף?

מאחר שבשיעורי הפילאטיס ישנה עבודה מאוזנת על כל קבוצות השרירים, העמוקים והגדולים כאחד, את צפויה לראות שינוי במבנה הגוף. חשוב להדגיש - זוהי לא המטרה של השיטה ושל התרגול. זו תוספת נעימה. 🙂

מה מבדיל את השיעור הזה מאימון משקולות בחדר כושר?

עבודה בחדר כושר מתאפיינת לרוב בהגדלת מסת השריר מתוך עבודת קיצור וכיווץ של השרירים. בשיעורי הפילאטיס יש דגש רב על עבודת השריר מתוך הארכתו, תוך תשומת לב לאלמנטים נוספים כמו נשימה, שרירים מייצבים מול שרירים מניעים. כמו כן, בפילאטיס לא נתמקד בהגדלת מסת השריר, אלא ביצירת איזון בין קבוצות השרירים השונות בגוף לשם דיוק תנועה, הגנה על מפרקים והימנעות מכאבים.

באילו סניפים יש פילאטיס מכשירים?

תל אביב: אבן גבירול 108, מנדלי 9, יפו, ידידיה פרנקל 30 בנוסף, גם בחיפה ובהרצליה

כמה פעמים בשבוע ניתן להגיע?

מנוי המכשירים מקנה כניסה לשני שיעורי מכשירים בשבוע בהרשמה מראש. ניתן להגיע לשיעורים נוספים ע״ב מקום פנוי בתוספת תשלום.