רותם וירטהיים מורד – אשטנגה יוגה, ין יוגה

אשטנגה-ויניאסה יוגה:
אשטנגה יוגה היא אחת השיטות הפופולריות ביותר בקרב מתרגלי היוגה ברחבי העולם. היא נחשבת לשיטה הדינאמית ביותר, ואכן רבים בחרו לאמץ את האשטנגה-ויניאסה יוגה כדרך חיים. השיעור מתחיל בנשימות והתבוננות פנימה, ממשיך לברכות לשמש ואז לרצף של תנוחות עמידה, ישיבה והפוכות. בשיעור נעבור דרך כל הצ’אקרות – כך שנסיים את השיעור בתחושת איזון ושלווה. אתם עומדים להתמכר!
ין יוגה:
כאשר חושבים על יוגה עולה לנו תמונה בראש של אדם במצב פיזי יוצא דופן, עומד ברגליים וידיים פרושות, או אולי מפותלות, על רגל אחת או אולי בכלל הפוך ועומד על הראש. לרוב התנוחה נראית לא נוחה והמתרגל מתנשף ומזיע. המאמץ הוא חלק חשוב בכל אימון כדי להתקדם ולהתפתח, אבל ליוגה יש גם פנים אחרות. כמו שלהר ולנהר יש צד מואר וצד מוצל, כמו הסמל הסיני של ין ויאנג, שאין האחד מתקיים בלי השני,  והשניים השונים כל כך – אינם שלמים בנפרד.
בגלל הדואליות הזו, ומהזרם הסיני של הטאו (דאו) בשילוב עם עקרונות מאיינגר יוגה ומטאי צ׳י התפתח סגנון סטטי של יוגה, עם תנועה מינימלית מאוד,  והוא נועד לאזן את התנוחות הקשות שאנחנו לרוב מבצעים באימון ואת המצב האקטיבי, ה״יאנג״ שבו אנו נמצאים רוב היום למשך מרבית חיינו. הוא נועד לחזק את העצמות ולעודד יציבות במפרקים, והוא נושק לעתים לתחום היוגה השיקומית. לא מפתיע שהוא נקרא אם כן, ״ין יוגה״ .
ועל כן השיעור מתאים ל כ ו ל ם !
עליי:
את היוגה פגשתי לראשונה בגיל 14 כשהלכתי לשיעור יוגה ראשון עם סבתי ז”ל ביישוב כליל שבגליל המערבי ומיד התאהבתי. סבתי הייתה בין הראשונות שתרגלו מדיטציה ויוגה בארץ. ההתמסרות שלי ליוגה הגיעה לפני 5 שנים ומאז היא מלווה אותי בכל רגע בחיים. למדתי אצל שמעון בן אבי הדרכת יוגה בשיטת האשטנגה ויניאסה. קורס אשר נגע בנשמתי ופתח את לבי. אני מרגישה שזו זכות גדולה להעביר הלאה את מסורת היוגה. את עיקר זמני מקדישה לחקר ותרגול היוגה, ובנוסף במקצועי אני מדריכת טיולים ובעלת תואר ראשון בתאטרון קהילתי.