יונידאנס

יונידאנס הוא בעצם סוג של “מסיבה”: ריקוד שמשלב אנרגיה גבוהה ומוסיקת פופ אמריקאית קצבית עם צעדים ושילובים ייחודיים. שיעור יונידאנס הוא דינאמי, כיפי וקל לביצוע ומכאן המוטו של יונידאנס: פשוט לרקוד. השיעור מותאם במיוחד לרמות של מתחילים, ולאנשים ללא רקע בריקוד.

יונידאנס מבוסס על מוזיקה פופולרית, שירים של מדונה, ביונסה, שקירה, ליידי גאגא וכו’. לכל שיר יש ריקוד בעל כוריאוגרפיה פשוטה המודגמת על ידי המדריך. לא מדובר בשיעור ובו לומדים קומבינציה או כוריאוגרפיה, אלא במסיבה רציפה בת שעה, בה פשוט מעתיקים את התנועות הפשוטות. שיעור יונידאנס מאפשר לכל אחת ואחד להשתחרר, לפרוק מתחים, ולצאת עם חיוך על הפנים.

כערך מוסף להנאה שבריקוד, מתווסף עניין הכושר: בשעה אחת של שיעור יונידאנס יש שריפת קלוריות (בין 500 ל- 800), הרצת הדופק ע”פ תוכנית מובנית, ועיצוב השרירים ותנועות גוף אנרגטיות. בנוסף מתחדדות יכולות הקואורדינציה והגמישות.

הסגנון המיוחד אשר פותח ע”י הכוריאוגרף והרקדן ג’וני (יהונתן) כיס-לב, משלב אלמנטים ממחול מודרני, היפ-הופ, ברייקדאנס, טוורקינג, סלסה, בצ’אטה, רגאטון ואפילו בלט. כל המדריכים של יונידאנס מקבלים הכשרה תיאטרלית ובה הם נדרשים ללמוד את מילות השירים ולהצליח להביע את משמעות המילים בתנועות. המדריך נדרש להתריע כשתי שניות טרם כל תנועה, והדבר מצריך קואורדינציה גבוהה ותכנון. מטרת המדריך היא לגרום לכל אחד מהמשתתפים להרגיש כוכב לערב אחד.

השיעור בן השעה מתחיל בריקודים פשוטים יחסית, ממשיך לריקודים מורכבים יותר, ומסתיים בריקודים איטיים להאטת הדופק. משתתפים אשר מגיעים לשיעורים דרך קבע מפתחים במהירות זיכרון של הצעדים הקבועים בכל ריקוד, ומגבירים את רמת ההנאה. הגעה לשיעורים באופן קבוע מסירה את התלות של התלמיד במדריך, בכך שהתלמיד יכול לרקוד כמעט בעיניים עצומות, דבר המשחרר ומעניק חופש רב לתלמיד.