חיפה יוגה מחול פילאטיס
22פבר2020

20:00 - 21:30

מיקום: הנמל 10, חיפה

אחת התלונות הכי נפוצות שנשמע ממתרגלים\ות ליוגה תהיה "כואב לי ב..".
נדירים הם מתרגלי היוגה ובכלל בני האדם האינם חווים כאב כלל.
בדרך כלל לאחר התלונה הראשונית תחווה המתרגלת תחושות מעורבות ולפעמים קשות לגבי אותו כאב.
היא תרצה לדעת האם מותר לה להמשיך לתרגל בכאב הזה?, היא תשאל את עצמה ואת המורה האם עושה לעצמה נזק?, ולפעמים אפילו תחליט לבדה וללא התייעצות כלל שעדיף לה להפסיק לתרגל או להמנע מאותה תנועה המפיקה את הכאב.

גם אני בתור מתרגלת ומורה ליוגה מתמודדת עם השאלות האלה ברמה היום-יומית. 

ההרצאה נועדה לתת מענה לשאלות הללו. 

מה הקשר בין כאב ליוגה?

הפילוסופיה של היוגה מלמדת אותנו על השחרור ממעגל הסמסרה. מעגל זה טומן בחובו את המהלכים החוזרניים של החיים המניעים אותנו מתחושות עונג לתחושות סבל וכאב וחוזר חלילה. על פי הפילוסופיה והכתבים העתיקים מציעים פיתרון למהלכים אלו על ידי שחרור מוחלט ממעגלי כאב ועונג, שחרור זה נקרא מוקשה או סמהדי.
אני מוצאת שהיחס שלנו לכאב בתרגול היוגה מלא חששות ופחדים.
אלו לא תמיד הולמים את התיאוריה המחקרית או את המטרה שלשמה נועד התרגול והתורה היוגית.
באופן לא מפתיע ניתן לראות נקודות השקה בין המחקר העדכני בחקר הכאב לבין הפילוסופיה העתיקה של היוגה. מאות שנים ועד היום התבסס המדע בעיקרו על סברה חלקית האומרת כי כאב=נזק.
אנו עדים היום לתופעה מדאיגה ומזיקה של טיפול תרופתי בכאב ("מגפת האופיאטים") שמסב עוד יותר נזק לסובלים מכאבים הן במצבים כרונים או אקוטים ומוביל אותם למעגלי התמכרות קשים. 

ההרצאה מייצרת קשר בין התיאוריות של הכאב, הן במערב והן ביוגה, לבין הפרקטיקה והחוויה של הכאב בזמן התרגול. זאת על ידי הבנה והבהרה של המנגנונים המעורבים בחווית הכאב (כאב לא תמיד שווה נזק), הפרכת מיתוסים והתבוננות על מהלכים היסטורים שהביאו אותנו היום להתמודדות עם דור חדש של "מכורים" לתרופות לשיכוך כאבים. 

 ההרצאה מתאימה למתרגלים/ות מכל הרמות, מורים\ות ליוגה, מטפלים\ות ומתרגלים\ות מתחומים אחרים.

קצת עליי 

אני מתעסקת בחקירה של הגוף והתנועה ב-15 השנים האחרונות.
התחלתי את דרכי כרקדנית בלט ומחול מודרני. לאחר הצבא עברתי הכשרה ראשונה כמדריכת ג'אז בבית הספר הג'ימנסיה. היוגה הגיעה אחרי הצבא. תחילה עברתי הכשרה ראשונה בהודו בבית הספר Samyak yoga שהיה אז בדרמסלה והיום ממוקם בקרלה, דרום הודו. בארץ עברתי הכשרה נוספת אצל רוקסי במכמורת במשך שנה. מאוחר יותר תפקדתי כאסיסטנטית של רוקסי בקורס המורי שנה א' בשנת 2017-2018. במקביל בשנת 2015 התחלתי תואר בפיזיותרפיה אותו סיימתי ביולי 2019. עובדת כיום בתחום הילדים כפיזיותרפיסטית עם ילדים על הרצף האוטיסטי ותינוקות עם עיכוב התפתחותי. כיום עוברת הכשרה לקראת מבחן הסמכה בשיטת איינגאר יוגה עם מורתי תמר לפיד.
אני עובדת ועבדתי במגוון ערוצים –
מטפלת באנשים מבוגרים עם פתולוגיות שונות (מחלות ריאות, פרקינסון, טרשת נפוצה) ועם תלונות שונות מהתחום האורטופדי.
מעבירה שיעורים קבוצתיים בארץ ובחו"ל (חברות הייטק, קבוצות ביתיות, סטודיו).

מחירים

20 ש"ח למנויים, 40 ש"ח למי שלא. התשלום במקום.

 

חזור לרשימת האירועים..