זומבה Zumba

zumba-telaviv

שיעור זומבה – יש להצטייד בנעלי ספורט

האימון בן השעה מתחיל בחימום, ומסתיים בהרפיה, עם מנוחה קצרה באמצע. במהלך השיעור לא מפסיקים לזוז ולתרגל סגנונות כמו סלסה, צ’ה- צה , מרנגה, רומבה, טנגו, קליפסו, פלמנקו, היפ הופ ואפילו ריקודי בטן. חשוב לציין כי ההשתתפות אינה מצריכה ידע מוקדם בריקוד או בסגנון מסוים – הצעדים קלים, והשיעורים בנויים כך שיתאימו לקהל בכל הגילאים.

זומבה (שמשמעותו בסלנג קולומביאני – “לזוז מהר ובכיף”) הוא בעצם “מסיבה ספורטיבית”: ריקוד שמשלב אנרגיה גבוהה ומוסיקה לטינית קצבית, עם מהלכים ושילובים ייחודיים, המאפשרים למשתתפיו לרקוד ולהשתחרר מדאגות. שיעור זומבה הוא דינאמי, כייפי וקל לביצוע.

סטודיו נעים הוא הראשון שפתח שיעורי זומבה בתל אביב

זומבה מבוסס על העיקרון כי אימון גופני חייב להיות מהנה, קל, ועליו לאפשר למתאמנים להיצמד לתוכנית הכושר שלהם ולהשיג תועלות בריאותיות ארוכות טווח. בשעה אחת של פעילות זומבה אינטנסיבית, יש שריפת קלוריות (בין 500 ל- 800), הרצת הדופק ע”פ תוכנית מובנית, ועיצוב השרירים ותנועות גוף אנרגטיות.

הסגנון המיוחד, אשר פותח ע”י הכוריאוגרף, הרקדן ומדריך האירובי אלברט “בטו” פרז הקולומביאני, כבר הוכתר ברחבי העולם ע”י מובילי דעה בתחום כלא פחות ממהפכה. עד היום, מכרה זומבה יותר מ- 5 מיליון dvd , הכשירה יותר מ- 30 אלף מדריכים ב- 75 מדינות, ויותר מ- 6 מיליון תלמידים ב- 40 אלף מכוני כושר בכל שבוע. התופעה נסקרה בכלי תקשורת  כמו ה – CNN  והניו יורק טיימס, והניבה גם קו אופנה ממותג, וקמפיין עבור דגני “קלוגס” בדרום אמריקה. גם בישראל תפסה הזומבה תאוצה – רק בארבעת החודשים האחרונים, נתווספו יותר מעשרים כיתות זומבה תל אביב.