עמית עזז – מדיטציית מיינדפולנס

מה זה מיינדפולנס? מודעות ותשומת לב למתרחש ברגע זה – למתחולל בתוכי, למתחולל מחוצה לי, לאופן בו אני בוחר לפעול, ולעצם הפעולה שאני מבצע. זהו אימון לעצור את האוטומט, לעצור את ההרגלים והדפוסים. ככל שירבו רגעים בחיינו בהם נפעל באופן מודע ובתשומת לב, כך התנהלותנו תהיה בריאה משמחת לנו ולסובבים אותנו.
בד”כ תירגול מיינדפולנס עוזר להגיע למצב רגיעה, הפגת מתח, שמחה, אהבה לעצמי ולאחרים, ושביעות רצון כללית.

עיקר השיעור יוקדש למדיטצית תובנה (ויפסנה) בישיבה בה אנו מתרגלים להבחין ברגשות, בתחושות ובמחשבות הפוקדות אותנו, אך נמנעים מלהגיב אליהן. כך אנו מתרגלים להמנע מהרגלים ודפוסים אוטומטיים, וכתוצאה מכך לתפקד מתוך בחירה, בסובלנות ובשלווה, בכל מצב שנפגוש בחיים, בין אם נעים או כואב.
כמו נתרגל מדיטצית מטה לפיתוח אהבה, נדיבות וחמלה כלפי עצמנו וכלפי אחרים.
נגוון מעט את הישיבות בתנועה מודעת בה נקשיב לגופנו ונתרגל להניע אותו מתוך בחירה, באופן מיטיב, בהתאמה לצרכינו ויכולותנו, להבדיל מפעילות הרגלית ולא מודעת.
זמן קצר יוקדש לשיחה ולמידה מתוך החוויות, התובנות והשאלות שעולות בזמן התירגול.

עמית עזז, פסיכותרפיסט

נולדתי בירושליים ב- 1967. בוגר לימודי פסיכותרפיה גופנית של המרכז לביוסינתזה שוייץ/ישראל.
אל לימודי הפסיכותרפיה הגעתי אחרי כ 12 שנים של עיסוק בתנועה ומודעות גופנית באופנים שונים: יוגה, קונטקט ואימפרוביזציה בתנועה, פלדנקרייז, bmc, עיסוי תאילנדי ועוד. מרבית שנותיי הבוגרות עבדתי כעורך וידאו. העיסוק בתנועה החל כתחביב, סוג של פורקן בשעות הערב אחרי שעות רבות של ישיבה מול מחשב. עם הזמן גיליתי את כוחה של המודעות הגופנית ככלי התפתחותי ותרפויטי שהפך לעיסוק מרכזי בחיי.
תרגול מדיטציית ויפסנה השלים והעמיק את דרכי והפך לכלי עיקרי של חיבור ומודעות לעוד ועוד רבדים בתופעה המופלאה שנקראת “חיים”.

אני מאמין שכל אדם יכול למצוא את הדרך להיות מאושר, גם אם זה נראה רחוק ובלתי אפשרי.
אני מאושר על האפשרות שניתנה לי – להציע שער כניסה לדרך משמעותית של צמיחה אישית המלווה בהנאה ושמחה.