מדיטציה דיינאמיק (אושו)

אושו דיינאמיק

מדיטציה היא הרפתקה, ההרפתקה הגדולה ביותר שהתודעה האנושית יכולה לבחור. מדיטציה היא רק להיות בלא לעשות דבר – אף פעולה, אף מחשבה, אף רגש. אתה רק קיים, וזה תענוג עילאי. מאין בא התענוג הזה, כשאינך עושה דבר? הוא בא משום מקום, או שהוא בא בכל מקום.

הוא אינו נגרם, מכיוון שהקיום עשוי מהחומר הנקרא אושר. מדיטציה אינה נגד עשייה. לא תיאלץ לברוח מהחיים. היא פשוט מלמדת אותך דרך חיים חדשה: אתה הופך למרכז הציקלון. חייך ממשיכים. למעשה, הם ממשיכים ביתר עוז – ביותר שמחה, ביותר בהירות, ביותר חזון, ביותר יצירתיות – אך עם זאת אתה רחוק, רק צופה על הגבעה, פשוט רואה את כל אשר מתרחש סביבך. אינך העושה, אתה הצופה.

אנחנו שומעים את המילה “מדיטציה” וישר נבהלים 🙂 “מדיטציה! זה לכל הרוחנים האלו, זה לא בשבילי” או “אני לא יכולה לשבת בשקט 2 דקות אז מדיטציה?” “מה יצא לי מזה” …

מדיטציה זאת בעצם התבוננות, נוכחות, מודעות… זה שקט פנימי זאת היכולת להיות סוג של מקלט לכל מה שקורה סביבנו ובתוכנו-להביא את היכולת של הפרדה, לצאת מהאוטומאט של התרגום האינסופי של השכל למה שקורה, היכולת ל”השתתף” בחיים בצורה מלאה, להתפעם מיופי, להינות משיחה או מפגש עם מישהו, להקשיב, להחליט ולחיות מתוך הקול האותנטי שלנו.

השקט הזה יכול להתקיים אך-ורק בהיעדר רעש, לזה נועדו המדיטציות האקטיביות של אושו. במהלך השיעורים נתרגל מדיטציות כגון דיינאמיק, נאטארג’, קונדליני ועוד..

סטודיו נעים אשר ממוקם בפלורנטין, הוא היחיד בתל אביב המעביר שיעורי מדיטציית אושו במסגרת קבועה בעיר.