חמשת המקצבים (Five Rhythms)

חמשת המקצבים

חמשת המקצבים (Five Rhythms) היא שיטת מדיטציה ופיתוח מודעות דרך תנועה, ריקוד ונשימה. היא מפת תנועה המתרגמת את העולם הפנימי שלנו לעולם של תנועה עשיר ומלא המאפשר לנו התרוממות, השתחררות, והתבוננות. כל רגע בריקוד הוא פתיחת דלת לתובנות פינימיות, שינוי וטרנספורמציה.

חמשת המקצבים הם: Flow ~ Staccato ~ Chaos ~ Lyrical ~ Stillness
ביחד הם יוצרים גל תנועה של אנרגיה, אשר כמו הגלים בים, משתנה כל פעם שאנו פוגשים את עצמינו על רחבת הריקודים. כל מקצב הוא דרך כניסה לעולם עסיסי של חוכמה אישית ותובנות אינטואטיביות; דרך גופינו אנו מתרגמים הוויות כלליות כגון הקשבה, רכות, ביטוי, שחרור או קלילות לאמת אישית, חיה ונושמת.

השיעור מתבצע בתנועה חופשית ע"י הנחייה ומעט הדגמה; המטרה היא לחוות את תנועות גופינו. הוא נפתח בחימום של כ20-30 דקות, לאחריו מוצג נושא השיעור, ואז אנו נעים כמעט שעה עם איך שההזמנה פוגשת בתנועת הגוף. כל שיעור מתמקד בנושא מסוים כמו מקצב, נושא התפתחותי, תרגילי מודעות ומדיטציה. במהלך השיעור, אני מזמינה אנשים לרקוד לבד, בזוגות וכקבוצה ביחד. חמשת המקצבים מאפשרת לנו לנוע בדרך היחודית האמיתית לנו. השיעורים מלווים במוזיקה עשירה אלקטרונית ושיבטית מכל העולם.

גבריאל רות', פיתחה את מפת התנועה הזו בצורה אורגנית בעקבות שנים של הנחיית קבוצות. לפני יותר מ25 שנים, החלה להכשיר מורים מכל העולם דרך ה-Moving Center School, בסן פרנסיסקו.

ימי רביעי, תשע בערב