על התרגשות וניסים

"שנים של הוראה, טיפול, יצירה, מחקר ושיתופי פעולה בין-תחומיים הביאוני עד הלום. דיאלוג אחד ומיוחד עם Shanee Steinberg-Habari, היווה עצמו והתגלה לשתינו כ״מפגשים״.

כל יום אני נשאלת על ידי תלמידים ולקוחות שאלות כמו ״איך את יודעת מה נכון לבן אדם הזה?״, ״איך את מצליחה להחזיק קבוצה שעה שלמה בנוכחות כזו?״, ״את בכלל לא עושה פילאטיס בשיקום…״, ״איך זה שאת לא מכינה שיעורים מראש?״, ״מה מוביל אותך בבניה של רצפים תנועתיים?״, ״כשאת מלמדת, את נכנסת zone – את מודעת לזה?״
מה שכתוב בספרי הלימוד כשחור על גבי לבן לעולם יהיה הרבה יותר צבעוני מול האדם שלפני. שם, במרווחים שבין לבין, מצוי הקסם. כמו שבאומנות אנחנו רוצים למצוא את החופש בתוך מסגרת קיימת, כך גם בהוראה וטיפול (בתקשורת בכלל) – אני רוצה למצוא את החופש בתוך השיטה. אני רוצה להקשיב. לא להכריח את הידע שלי על הסשן, אלא לתת לגוף ולידע שלי לרקום מהלכים מתוך הקשבה, ולשרת את הסיטואציה שקורית אך ורק עכשיו. ברור לי שכאשר נשאלת שאלה, התשובה – או הכלים לניסוחה – כבר קיימים בתודעת השואל. ״מפגשים״ זו הזדמנות עבורי לחקור אתכם את התשובות לשאלות האלו.

התבוננות מעמיקה בדרכים ובשיטות בהן התנסינו, הראתה כי הדגש הלימודי הינו בדרך כלל על ה״מה״; אנחנו בוחרות לכוון את הזרקור על ה״איך״ וה״למה״.

״מפגשים״ זה קורס הנותן מענה למרווחים הקיימים בכל מה שבין לבין… הוא נרקם במיוחד עבור קהילת המורים/מטפלים/רופאים, ומתאים גם לאלה המבקשים דרכים לנסח שאלות רלוונטיות ולתת אמון בגופם. זו אינה שיטה חדשה, ולא הכשרה – אלא מפגש, חוויה בגוף ראשון המאירה ומעשירה את כישורי הטיפול וההוראה וניתנת ליישום בכל פרקטיקה ואסכולה. זו הזמנה לצאת יחד למסע בתוך מסגרת מתודולוגית שתציג את עצמה נוכחת מתוך המפגשים עם האנשים הספציפיים.
8 מפגשים, 3 שעות; פרקטיקה תנועתית, תיאוריה, חקירה, אינטגרציה ושיתוף. בסטודיו וגם במים. תנועה וצלילים.

אני מתרגשת. מאד.
מודה על אתגר חדש ומשתוקקת להתבונן בהתחוללות של ניסים חדשים!"