אביגיל ספז – שיטת פלדנקרייז

״להפוך את הבלתי אפשרי לקשה, את הקשה לקל, את הקל לנעים ונוח״ – משה פלדנקרייז

על אביגיל:
אביגיל ספז היא רקדנית ויוצרת עצמאית, בוגרת החוג לתנועה והמסלול לכוראוגרפיה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. מורה מוסמכת בשיטת פלדנקרייז מטעם הקורס של ד״ר אילת אלמגור. מלמדת את השיטה בקבוצות ובאופן פרטני.
השיעור:

השיעורים הם רצף של הנחיות מילוליות לתנועה, אותם עושה כל תלמיד באופן שהוא מבין ומסוגל, תוך חיפוש אחר תנועה קלה ונוחה. כל שיעור הוא מרחב למשחק עם תבנית או פונקציה גופנית, דרך ריבוי וריאציות תנועתיות המאפשרות להתבונן באופן בו אנו בוחרים לפעול.  השיעור לא מכוון לחיזוק, חיטוב או עיצוב הגוף, אלא מציע דרך לחזק את הקשר שלנו אל עצמנו, דרך חוויה תנועתית ומודעות לתנועה, כמו גם למידת תבניות הפעולה שלנו ושכלול החשיבה וההבנה שלנו את עצמנו והחיים.

על שיטת פלדנקרייז:
השיטה נקראת על שם מייסדה, ד״ר משה פלדנקרייז, שהשכיל לשלב בין עולמות ידע שונים ויצר שיטה הפונה דרך תנועה ומודעות למערכת העצבים ודרכה למוח ולאדם כולו. פלדנקרייז לימד את שיטתו בתחילה באופן פרטני, במגע, ובהמשך הציע את הידע כשיעור קבוצתי מילולי מובנה.
בשני האופנים השיטה מלמדת לחוש ולהכיר את עצמנו דרך המון וריאציות של עשייה ותנועה. פלדנקרייז קיווה וכיוון להיכרות מעמיקה של כל אדם עם יכולותיו, לריבוי הבחנות וידיעות והתפתחות בלתי פוסקת, אינטואיטיבית ואישית.